Skip to content

Doğayı Duyanlar Doğa Sporları Kulübü || Dağcılık Kulübü, Doğa Sporları, Dağcılık Kulübü Ankara, Ankara Dağcılık Eğitimi, Ankara Dağcılık Malzemeleri

Anasayfa Haberler İletişim Linkler Arama Ziyaretçi Defteri

... Doğada Buluşmak Dileğiyle ...
 
Kulübümüzün amacı; dağcılık ve doğa sporlarına olumlu yönde yapacağı her türlü çalışma ile insana ve doğaya katkıda bulunmak,ülke içinde ve dışında sosyal ilişkilerde bulunarak bu sporların her yaş grubunda yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, doğa insan ilişkilerinde olması gereken dengenin bozulmaması için çalışmalarda bulunmaktır.

Seydişehir Belediyesi

Doğa Sporu Tutkunları Seydişehir’e hayran kaldı

“Seydişehir doğa sporları için son derece elverişli”

Seydişehir Belediyesi, ilçenin sahip olduğu coğrafi zenginliğin ve saklı kalmış güzelliklerin gün yüzüne çıkarılması ve doğa tutkunlarının tercih noktası haline gelmesi için sosyal bir girişim başlattı.

Seydişehir Belediyesi’nin daveti üzerine Dağcılık Federasyonu ve Doğayı Duyanlar Doğa Spor Kulübü Üyeleri ilçeye gelerek gerekli incelemelerde bulundu.

Doğayı Duyanlar Doğa Sporları Kulübü Basın ve Halkla İlişiler Müdürü Osman Cenksoy, Yönetim Kurulu üyesi ve Dağcılık Federasyonu Ankara Temsilcisi Cengiz Taçyıldız ile Orhan Öztemel ilçede hangi tür doğa sporlarının yapılabileceği konusunda keşif ve inceleme gezisi yaptı.

Ferzene Mağarası Tam Not Aldı

Doğa Sporları Tutkunları ilk gün Kuğulu’dan Ferzene Mağarasına çıkan bin 650 metre tracking yolunu izleyerek yaklaşık 1 metreyi bulan kar kalınlığına rağmen Ferzene Mağarasına ulaştı. Eşsiz manzara ve Ferzene Mağarasını çok beğenen kulüp üyeleri buranın kesinlikle dağcılık ve doğa sporları tutkunları tarafından gezilip görülmeye değer olduğu konusunda görüş birliğine vardı.

Başkan Çat’a Teşekkür

Kulübün Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Cenksoy yaptığı açıklamada, coğrafi zenginliğe sahip Seydişehir’in doğa sporları açısından müthiş bir zenginliğe sahip olduğunu ver bu amaçla mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğunu ifade etti. Cenksoy, “Bize bu olanağı sağlayan Seydişehir Belediyesi Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’a sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.

Dağ Sporları Yapılabilir

Dağcılık Federasyonu Ankara Temsilcisi Cengiz Taçyıldız ise Kuğulu ve Ferzene Yolu ile Ferzene Mağarası başta olmak üzere Seydişehir’in doğa sporları açısından son derece uygun bir yer olduğunu belirterek yaptığı açıklamada, “Seydişehir’in dağcılık şenlikleri ve günü birlik yürüyüşçüler ve tracking açısından çok güzel parkurlara sahip olduğu açık. Kaya yapısı dağcılık sporuna çok elverişli Buradan yeni rotalar çıkarılabilir. Dağ sporları ile ilgilenen herkesin gelip görmesini öneririz” dedi.

“Tüm Doğa Tutkunlarını Bekliyoruz”

İkinci gün gezi programına katılan Seydişehir Belediye Meclis Üyesi ve amatör dağcı Erdal Deniz, Doğayı Duyanlar Doğa Sporları Kulübü üyelerine Seydişehir’deki parkurları göstererek konu hakkında bilgi verdi. Belediye Meclis Üyesi Deniz “Torosların eteklerindeki ilçemize Küpe Zirvesi (2250 m), Alacadağ (2225 m.), Atatürk Dağı (Yünlü 2100 m.),Dede Dağı (1800 m.) gibi parkurlar dahil bizzat denediğimiz 11 parkur var. Buradaki olağanüstü manzaranın ve bin bir çiçekten oluşan doğal güzelliklerin mutlaka görülmesi gerektiği kanısındayız. Tüm doğa sporları tutkunlarını Seydişehir’e bekliyoruz” diye konuştu.

Seydişehir’den güzel duygularla ayrılan kulüp üyeleri keşif gezisinin ardından Seydişehir Belediyesi’ne ilçenin doğa sporlarına açılması konusunda gerekli tavsiye ve önerilerin de yer alacağı bir rapor hazırlayacak.

SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER 26.03.2012


http://www.seydisehir.bel.tr/haberler_etkinlikler_doga_sporlari_tutkunlari_seydisehire_hyran_kaldilar-l-1-sayfa_id-333-id-47278-g_id-13938
 

İletişim

E-Posta: Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.
Website: www.dddsk.org.tr

DDDSK, Türkiye Dağcılık
Federasyonu Üyesidir.

[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size