Skip to content

Doğayı Duyanlar Doğa Sporları Kulübü || Dağcılık Kulübü, Doğa Sporları, Dağcılık Kulübü Ankara, Ankara Dağcılık Eğitimi, Ankara Dağcılık Malzemeleri

Anasayfa Haberler İletişim Linkler Arama Ziyaretçi Defteri

... Doğada Buluşmak Dileğiyle ...
 
Kulübümüzün amacı; dağcılık ve doğa sporlarına olumlu yönde yapacağı her türlü çalışma ile insana ve doğaya katkıda bulunmak,ülke içinde ve dışında sosyal ilişkilerde bulunarak bu sporların her yaş grubunda yaygınlaşmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, doğa insan ilişkilerinde olması gereken dengenin bozulmaması için çalışmalarda bulunmaktır.

DOĞAYI DUYANLAR DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
ERCİYES DAĞI TIRMANIŞI ETKİNLİK RAPORU
12-13.08.2006

01:00 Tunus caddesi Açık otopark önünden ( Eski Sevgi Hastanesi Önü ) 1 Midibüs , 18 kişiden oluşan katılımcı ile Samsun yolu Kalecik, Çankırı, Kırşehir üzerinden Kayseri'ye hareket edildi.

06:15 Kayseri'ye ulaşıldı. Aracımızı Kayseri Kale'sinin arka tarafındaki park alanına bırakarak kahvaltı ve alışveriş için ayrıldık.

07: 30 Kayseri Atatürk Heykeli ve Adliye Sarayı binasının olduğu ana cadde üzerindeki pastanelerin açılış saati 7:30, Migros , Beğendik gibi büyük alışveriş yerlerinin açılış saati 9:00 . Kahvaltı ve alışverişlerimizi yaptık. Saat 9:00 ‘da Fethiye'den gelen katılımcımız ile buluştuk.

10:00 Kayseri'den ayrıldık ve Hisarcık yolu Develi güzergahı üzerinden Erciyes'e doğru yola çıktık.

11:00 Erciyes Kayak Merkezi'ne ulaştık. Erciyes Jandarmaya gidip daha önceden hazırlamış olduğumuz Tırmanış katılımcı listesi ve kimlik bilgilerini içeren belgemiz ile kayıtlarımızı yaptırdık.

12:00 Telesiyeje grup indirimiyle Gidiş/Dönüş Kişi Başı 15 YTL ödedik.

12:30 Telesiyejle Erciyes Dağı Tekir Yaylasına hareket ettik.

13:15 Telesiyeje uzaklığı 10 dakika yürüyüş mesafesinde olan Çobanini denilen ve etrafı taşlarla çevrili olan kamp alanına çadırlarımızı kurduk. Kamp alanına toplam 10 çadır kuruldu. Kayseri'de hava sıcaklığı 12-13 Ağustos itibariyle gündüz 36-37 Derece , gece ise 15 Derece civarındaydı. Gündüz devam eden sıcak hava yerini gece serin havaya bıraktı. 10:00-10:30 arası meteor yağmurunu izledikten sonra uyuduk.

01:00 Gece 01:00 ‘de kalktık, kahvaltımızı yaptık. En son hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra 02:38'de Kamp alanımızın sol tarafında kalan Sırt Rotasını izleyerek 19 Kişi yola çıktık.

06:15 İkinci tepeyi aştıktan sonra kahvaltı için mola verdik.

08:30 Dik iki tepeyi daha geçtikten sonra büyük kaya bloğunun altında mola verdik.

09:00 Hörgüç kayanın olduğu mevkiye ulaştık. Ekibimizdeki arkadaşlarımızdan bazıları geri döndüler.

10:00 9 katılımcı ile birlikte Hörgüç Kayanın altını dolanarak Zirve rotasına girecek şekilde yürüyüşümüze devam ettik. Zirve Rotasının eğimi oldukça dikleşmişti ve zemini kaygan toprak yapısında ayakta durmak oldukça zordu.

11:30 Eğimi oldukça dik olan parkurun bitimindeki düzlük alanda 15 dakika mola verdikten sonra yürüyüşümüze 10 dakika daha devam ederek 11:40 ‘da 3916 m. olan Erciyes Dağı Zirvesine ulaştık. Zirvede hava oldukça güzeldi. Zirve defterine Doğayı Duyanlar Doğa Sporları Kulübünün Zirve yapan katılımcılarının isimlerini yazdık ve imzaladık , ayrıca bu ekspedisyona katılan katılımcıların isimlerini yazdık.

Zirvedeki Türk Bayrağı ile resimlerimizi çektik .

13:15 Geldiğimiz Dik Çıkış Zirve Rotasını kullanarak inişe geçtik. Çarşaklı olan zemini kullanarak Hörgüç Kayanın altına geldik.

14:05 Hörgüç Kayanın altına geldiğimizde iniş için Nesrin Topkapı Rotasını kullanarak inişe geçtik. Bu rota Hörgücün hemen altından başlayan bir patikadır.

15: 00 Vadiye indikten sonra 10 dakika mola verdik ve önümüzdeki dere yatağını takip ederek su kanalına ulaştık.

15:30 Su Kanalından buz gibi akan soğuk sudan içtik ve kanalı takip ederek araba yoluna ulaştık.

17:00 Araba yolundan yürüyüşe devam ederek kamp alanına ulaştık. Su kanalı bulunduğumuz Kamp alanına araba yolunu izleyerek yaklaşık 40-50 dakikalık uzaklıktadır.

17:15 Kampımızı toplamaya başladık.

18:00 Kamp alanından ayrılıp telesiyeje yürüdük.

19:15 Erciyes'ten ayrılıp Develi yolu üzerinden Kayseri'ye döndük.

21:00 Kayseri'den yola çıktık.

02:00 Ankara'ya ulaştık.

 

İletişim

E-Posta: Bu e-posta adresi spam korumalıdır. Lütfen JavaScriptleri etkinleştirin.
Website: www.dddsk.org.tr

DDDSK, Türkiye Dağcılık
Federasyonu Üyesidir.

[+]
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size